Testimonials

Информации за новостите од македонската дијаспора.

Македонски организации

Контакт информации за сите македонски организации на територијата на САД.

Цркви

Новости

Новости поврзани со македонската дијаспора во САД.

Македонска алијанса...

Македонски организации

Контакт информации за сите македонски организации во Австралија.

Цркви

Новости

Новости поврзани со македонската дијаспора

Македонска алијанса...

Македонски организации

Контакт информации за сите македонски организации ширум светот.

Цркви

Новости

Новости поврзани со македонската дијаспора

Македонска алијанса...

Македонски организации

Контакт информации за сите македонски организации во Србија.

Цркви

Новости

Новости поврзани со македонската дијаспора

Македонска алијанса...

Македонски организации

Контакт информации за сите македонски организации во Бугарија.

Цркви

Новости

Новости поврзани со македонската дијаспора

Македонска алијанса...

Македонски организации

Контакт информации за сите македонски организации ширум светот.

Цркви

Новости

Новости поврзани со македонската дијаспора

Македонска алијанса...

Македонски организации

Контакт информации за сите македонски организации ширум светот.

Цркви

Новости

Новости поврзани со македонската дијаспора

Македонска алијанса...

Македонски организации

Контакт информации за сите македонски организации на територијата на САД.

Цркви

Новости

Новости поврзани со македонската дијаспора во САД.

Македонска алијанса...

Македонски организации

Контакт информации за сите македонски организации на територијата на САД.

Цркви

Новости

Новости поврзани со македонската дијаспора во САД.

Македонска алијанса...

Македонски организации

Контакт информации за сите македонски организации на територијата на САД.

Цркви

Новости

Новости поврзани со македонската дијаспора во САД.

Македонска алијанса...

Македонски организации

Контакт информации за сите македонски организации на територијата на САД.

Цркви

Новости

Новости поврзани со македонската дијаспора во САД.

Македонска алијанса...

Македонски организации

Контакт информации за сите македонски организации на територијата на САД.

Цркви

Новости

Новости поврзани со македонската дијаспора во САД.

Македонска алијанса...

Македонски организации

Контакт информации за сите македонски организации на територијата на САД.

Цркви

Новости

Новости поврзани со македонската дијаспора во САД.

Македонска алијанса...

Македонски организации

Контакт информации за сите македонски организации на територијата на САД.

Цркви

Новости

Новости поврзани со македонската дијаспора во САД.

Македонска алијанса...

Писмен коментар за актуелната криза во Грција и нејзиното влијание и последици во регионот

Почитувани,

Претседателот на Македонската Алијанса, Ѓорѓија Џорџ Атанасоски, во врска со актуелната криза кај нашиот јужен сосед, и можноста истата да влијае на одредени односи во регинот ...

повеќе ...

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ ЗА АКТУЕЛНАТА ЕКОНОМСКА СИТУАЦИЈА ВО ГРЦИЈА И НАЈАВЕНИОТ РЕФЕРЕНДУМ ОД СТРАНА НА ГРЧКИОТ ПРЕМИЕР АЛЕКСИС ЦИПРАС

Почитувани, Претседателот на Македонската Алијанса, Ѓорѓија Џорџ Атанасоски, во врска со вчерашната прва билатерална посета на Република Македонија од страна на Министер за надворешни работи на Грција, ...

повеќе ...

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ ЗА ПОСЕТАТА НА МАКЕДОНИЈА ОД СТРАНА НА МИНИСТЕРОТ ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ НА ГРЦИЈА НИКОС КОSИАС

Почитувани, Претседателот на Македонската Алијанса, Ѓорѓија Џорџ Атанасоски, во врска со вчерашната прва билатерална посета на Република Македонија од страна на Министер за надворешни работи на Грција, ...

повеќе ...

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ИВАНОВ ВО ЗАГРЕБ

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, од денеска престојува во дводневна официјална посета на Република Хрватска, која ја започна со средби со хррватската колешка, Колинда Грабар-Китарови ...

повеќе ...

СРЕДБА ВО ЗАГРЕБ ЈОЛЕВСКИ - КОТОРМАНОВИЌ

Македонија мора што поскоро да ја добие заслужената покана за членство во НАТО бидејќи ги исполни критериумите за да стане полноправен член на Алијансата, уште пред самитот на НАТО во Букурешт во 2008 ...

повеќе ...

СОБРАНИСКА ДЕЛЕГАЦИЈА ВО ХЕЛСИНКИ

Пратениците Владимир Ѓорчев и Беким Фазлиу учествуваат на 24-тата Годишна сесија на Парламентарното собрание на ОБСЕ, што се одржува од 5 до 9 јули 2015 година во Хелсинки, Финска.
Главна тема за ...

повеќе ...

ВАРУФАКИС ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПО ОБЈАВУВАЊЕТО НА РЕЗУЛТАТИТЕ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ ВО ГРЦИЈА

Свет | 6/7/2015

Грчкиот министер за финансии Јанис Варуфакис по објавувањето на резултатите од референдумот, дал оставка од функцијата затоа што шефовите на еврозоната побараа тој да си замине, јавуваат грчките медиум ...

повеќе ...

ЕВРОПСКАТА УНИЈА УТРЕ СО ВОНРЕДЕН САМИТ ЗА СИТУАЦИЈАТА ВО ГРЦИЈА

Свет | 6/7/2015

Германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Франсоа Оланд за утре свикаа вонреден самит на Европската унија посветен на Грција. Официјален Берлин соопшти дека двајцата лидери се дого ...

повеќе ...

АЛБАНСКАТА ПОЛИЦИЈА ГО УАПСИ УБИЕЦОТ НА ЧЕШКИТЕ ТУРИСТИ

Свет | 6/7/2015

Во акцијата во која беа вклучени над 300 локални полицајци, како и припадници на специјалните полициски единици и снајперисти, вчера беше уапсен осомничениот за убиството на двајцата чешки туристи, јав ...

повеќе ...

Публикации

Македонско Сонце | Македоснки Глас

Историја

Вистината за Македонија

Религија

Галерија

Фотографии на македонско сонце

Наслов

Македонија, Македонско Сонце ГА

Наслов

Македонија, Македонско Сонце ГА

Наслов

Македонија, Македонско Сонце ГА

Наслов

Македонија, Македонско Сонце ГА

Наслов

Македонија, Македонско Сонце ГА

Наслов

Македонија, Македонско Сонце ГА

Наслов

Македонија, Македонско Сонце ГА

Наслов

Македонија, Македонско Сонце ГА

Наслов

Македонија, Македонско Сонце ГА

Објавени Писма

ПИСМА ОД ГЛЕДАЧИ:

Мариче Скопје

Октомври 2012

Многу ми е мерак што голем број на луѓе станаа дел од активноста "Македонија без отпад". Една добра иницијатива даде резултат. Се покажа дека и покрај сите проблеми кај Македонецот останала еколошката свест. Иницијативата и излезноста се за пофалба.

повеќе ...

Коле Струга

Октомври 2012

Со кое право министерот за одбрана Фатмир Бесими на припадниците на АРМ им се обрати и на албански јазик. Зарем не сме унитарна држава. Чекор по чекор се претвораме во карикатура од држава. Се интонираат туѓи химни се веат странски знамиња.

повеќе ...

Крсте Прилеп

Октомври 2012

Нека ни е честит денот на македонското антифашистичко востание. Сите тие што беа дел од таа исконска борба за македонска државност, заслужуваат голема почит. Македонија била, е и ќе ја биде.
Голем поздрав.

повеќе ...

Контакт

Контакт информации

Тел: +389 2 3130 137
Факс: +389 2 3130 377
Email: info@makedonskosonce.com